Kontakt

Pacta finns i samma lokaler som Sveriges Kommuner och Landsting på Hornsgatan 20, invid Slussen, i Stockholm.

Vill du ha rådgivning eller hjälp i ett ärende? Kontakta Pactas servicetelefon på tfn 08- 452 75 20. Servicetelefonen är öppen mån-fre 09.00-12.00.

 

Arbetsgivarförbundet Pacta
118 82 Stockholm
Besöksadress: Hornsgatan 20
Godsmottagning: Söder Mälarstrand 1-11

Servicetelefon (mån-fre 09.00-12.00): 08-452 75 20
Telefon (växel): 08-452 77 00
E-post: kontakt@pacta.se
Foto: Kicki Fotograf

Markus Gustafsson
Markus Gustafsson

VD,
0703-19 79 15
markus.gustafsson@pacta.se

John Nilsson
John Nilsson

T.f förhandlingschef,
Ansvarig för Kommun- och regionförbund.
08-452 74 72
john.nilsson@pacta.se

Samira Lundqvist
Samira Lundqvist

Chef för strategisk utveckling,
08 – 452 76 73
samira.lundqvist@pacta.se

Anna Lirén
Anna Lirén

Utvecklingsstrateg,
08-452 7915
anna.liren@pacta.se

Madeleine Grimåker
Madeleine Grimåker

Utvecklingsstrateg,
08 – 452 78 14
madeleine.gimaker@pacta.se

Alexandra Wåhlstedt
Alexandra Wåhlstedt

Förhandlare: Utbildning, Service och tjänster, Regional utveckling
08 – 452 75 98
alexandra.wahlstedt@pacta.se

David Carlsson
David Carlsson

Förhandlare: Fastigheter, Samordningsförbund
08 – 452 71 36
david.carlsson@pacta.se

Erik Lardenäs
Erik Lardenäs

Förhandlare: Pension, Försäkringar, Upplevelser
08 – 452 71 81
erik.lardenas@pacta.se

Kristina Hane
Kristina Hane

Förhandlare: Vård.
Ansvarig för kursverksamheten.
08 – 452 77 41
kristina.hane@pacta.se

Peter Öhrström
Peter Öhrström

Senior rådgivare/Förhandlare: Energi, Vatten, Renhållning, Parkering, Flygplatser, Hamnar.
08 – 452 77 17
peter.ohrstrom@pacta.se

Sofia Bengtsson
Sofia Bengtsson

Förhandlare: Räddningstjänst, Hälso- och sjukvård.
08-452 76 22
sofia.bengtsson@pacta.se

Abdi Isse
Abdi Isse

Ekonomichef,
08 – 452 79 80
abdi.isse@pacta.se

Eva Strindberg
Eva Strindberg

Kommunikationsansvarig,
08 – 452 77 30
eva.strindberg@pacta.se

Ia Wik
Ia Wik

Junior Webbredaktör,
ia.wik@pacta.se

Yvonne Andersson
Yvonne Andersson

Kursadministration och medlemsärenden,
08 – 452 77 79
yvonne.andersson@pacta.se

Denise Nordbäck
Denise Nordbäck

Administratör,
denise.nordback@pacta.se