Välkommen till Sobona - Framtidens arbetsgivarorganisation!

Pacta och KFS har gått samman och har därmed en gemensam webbplats.


Gå till sobona.se

Kontakt

Pacta/Sobona finns i samma lokaler som Sveriges Kommuner och Landsting på Hornsgatan 20, invid Slussen, i Stockholm.

Vill du ha rådgivning eller hjälp i ett ärende? Kontakta Pactas/Sobonas servicetelefon på tfn 08- 452 75 20. Servicetelefonen är öppen mån-fre 09.00-12.00.

 

Arbetsgivarförbundet Pacta
118 82 Stockholm
Besöksadress: Hornsgatan 20
Godsmottagning: Söder Mälarstrand 1-11

Servicetelefon (mån-fre 09.00-12.00): 08-452 75 20
Telefon (växel): 08-452 77 00
E-post: kontakt@sobona.se
Foto: Kicki Fotograf

Per Nordenstam
Per Nordenstam

VD Sobona,
08-452 76 65
per.nordenstam@sobona.se

Johan Sommar
Johan Sommar

Förhandlare: Energi och Utbildning,

08-452 73 08
johan.sommar@sobona.se

Monika Lack
Monika Lack

Förhandlare: Flygplatser, Hälso- och sjukvård,

08-452 71 09

monika.lack@sobona.se

John Nilsson
John Nilsson

Förhandlingschef: Region- och samhällsutveckling
08-452 74 72
john.nilsson@sobona.se

Samira Lundqvist (föräldraledig)
Samira Lundqvist (föräldraledig)

Chef för strategisk utveckling,
08-452 76 73
samira.lundqvist@sobona.se

Anna Lirén
Anna Lirén

Tf Chef för strategisk utveckling,
08-452 7915
anna.liren@sobona.se

Madeleine Grimåker
Madeleine Grimåker

Utvecklingsstrateg,
08 – 452 78 14
madeleine.gimaker@sobona.se

Alexandra Wåhlstedt
Alexandra Wåhlstedt

Förhandlare: Hälso- och sjukvård, Trafik
08 – 452 75 98
alexandra.wahlstedt@sobona.se

David Carlsson
David Carlsson

Förhandlare: Fastigheter, Vård och omsorg
08 – 452 71 36
david.carlsson@sobona.se

Erik Lardenäs
Erik Lardenäs

Förhandlare: Besöksnäring och kulturarv, Pension
08 – 452 71 81
erik.lardenas@sobona.se

Peter Öhrström
Peter Öhrström

Senior rådgivare/Förhandlare: Energi, Vatten och miljö
08 – 452 77 17
peter.ohrstrom@sobona.se

Sofia Bengtsson (föräldraledig)
Sofia Bengtsson (föräldraledig)

Förhandlare: Räddningstjänst, Hälso- och sjukvård,
08-452 76 22
sofia.bengtsson@sobona.se

Abdi Isse
Abdi Isse

Ekonomichef,
08 – 452 79 80
abdi.isse@sobona.se

Eva Strindberg
Eva Strindberg

Kommunikationsansvarig,
08 – 452 77 30
eva.strindberg@sobona.se

Yvonne Andersson
Yvonne Andersson

Kursadministration och medlemsärenden,
08 – 452 77 79
yvonne.andersson@sobona.se

Denise Nordbäck
Denise Nordbäck

Administratör,
08 – 452 70 56
denise.nordback@sobona.se